Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Dobra informacja dla pacjentów. Mościckie Centrum Medyczne ponownie oferuje pomoc przy autoryzacji Internetowego Konta Pacjenta. Konto umożliwia odbiór recept SMS-em lub mailem. W sieci można też sprawdzić wyniki badań oraz odebrać skierowanie do specjalisty. Niestety pierwsza autoryzacja do systemu jest wyzwaniem, zwłaszcza dla osób rzadko korzystających z rozwiązań informatycznych. Dlatego pacjenci korzystający z Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Mościckim Centrum Medycznym mogą uzyskać pomoc w tym zakresie w siedzibie spółki. Zainteresowani mogą się kontaktować telefonując pod numer 146 88 05 18 lub  146 88 05 51 albo przesyłając mail na adres: mcm@mcm.net.pl

IKP ma każdy obywatel posiadający numer PESEL. Aby z niego korzystać trzeba jednak autoryzować konto. Ta operacja musi być dokonana przez bank lub przy użyciu profilu zaufanego. Profil to rodzaj wirtualnego podpisu, pozwalający na potwierdzanie tożsamości w internecie. Dzięki niemu, wykorzystując sieć, można przesyłać dokumenty lub wnioski do różnych urzędów. Pacjenci zainteresowani Internetowym Kontem, którzy nie mają Profilu Zaufanego, także mogą liczyć na pomoc w zakresie aktywizacji tego rozwiązania. Niezbędne są do tego: dokument tożsamości, adres poczty e-mail i numer telefonu komórkowego.

Większość z 15 mln osób korzystających z IKP to aktywni zawodowo ludzie młodzi. Jednak system może być najbardziej pomocy dla osób starszych, częściej odwiedzających lekarzy. Ułatwia on śledzenie historii chorób, udzielanych świadczeń, zleconych i wykonanych badań oraz przyjmowanych leków. Co ciekawe w IKP systematycznie pojawiają się nowe możliwości. Od maja w aplikacji, którą można pobrać bezpłatnie na smartfon, dostępna jest np. funkcja, która przypomina o regularnym przyjmowaniu leków.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content