Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Uwaga Rodzice – przypominamy, że Mościckie Centrum Medyczne realizuje szczepienia przeciwko COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Najbliższy termin szczepień to wtorek 29.03.2022 w godz. 14.50-16.30. Rejestrować się można pod numerem telefonu 14 688-05-07 przesyłając mail na adres: szczepienia@mcm.net.pl. Na stronie www spółki można znaleźć kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem dziecka, który należy wypełnić przed wizytą w punkcie szczepień.

Szczepienie przeciw COVID-19 w Narodowym Programie Szczepień u dzieci jest wykonywane dostosowaną do wieku dawką pediatryczną. Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21. dni między dawkami.  W przypadku dzieci z ciężkimi zaburzeniami odporności schemat podstawowy szczepienia dzieci obejmuje podanie trzech dawek.

Skierowanie na szczepienie dzieci w wieku od 5 do 11 lat jest wystawiane automatycznie przez system z chwilą ukończenia przez dziecko 5 roku życia. W przypadku braku automatycznie wystawionego e-skierowania lekarz w punkcie szczepień może samodzielnie wystawić skierowanie oceniając wiek dziecka, które powinno mieć ukończone pięć lat.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content