Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Zespół cieśni nadgarstka to stosunkowo częsta choroba, której towarzyszą nieprzyjemne doznania w okolicy kciuka, palców wskazującego oraz środkowego. Obejmują mrowienie, drętwienie i powodują dyskomfort. Zdarza się, że objawy budzą w nocy i skłaniają do strzepywania dłoni, co przynosi ulgę. Skutecznym leczeniem zaawansowanego schorzenia jest zabieg operacyjny. Takie zabiegi, refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, od końca lutego będą realizowane Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej Mościckiego Centrum Medycznego. Rejestrować się można w MCM od poniedziałku do piątku w godz. 07:00 do 20:00 lub pod nr tel. 14 688 05 50.

Uruchomienie nowego rodzaju świadczeń wynika z potrzeb Pacjentów. Zdarza się bowiem, że w innych placówkach na taki zabieg muszą oni czekać nawet półtora roku. Świadczenia będą realizowane ambulatoryjnie w MCM przez lekarzy specjalistów ortopedii i traumatologii narządu ruchu Radosława Wojtasa w poniedziałki oraz Michała Piotrowicza w piątki. Wcześniej jednak Pacjenci muszą się umówić na wizytę do Poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej,  podczas której wykonana zostanie niezbędna diagnostyka, a lekarz podejmie decyzję o kwalifikacji do zabiegu. Do umówienia wizyty w Poradni potrzebne jest skierowanie. 

Dodajmy, że przy zespole cieśni nadgarstka początkowo objawy występują głównie w nocy. Często chorzy po przebudzeniu ignorują mrowienie, tłumacząc je nieprawidłowym ułożeniem podczas snu. Jednak w miarę rozwoju choroby postępuje osłabienie chwytu i brak możliwości zaciśnięcia ręki w pięść. Powoduje to wypadanie przedmiotów trzymanych w ręku. Objawy nasilają się przy czynnościach wykonywanych w zgięciu nadgarstka – jak prowadzenie samochodu lub mycie naczyń. Chorobę może powodować długotrwałe używanie myszki komputerowej, wywołują ją również anatomiczne anomalie rozwojowe.

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka należy przeprowadzić jak najszybciej, ponieważ początkowo zaburzenia w funkcjonowaniu nerwu są odwracalne. Najczęściej stosowaną metodą terapii jest właśnie zabieg chirurgiczny. Przeprowadza się go w znieczuleniu ręki.  

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content