Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Grypa jest sezonową chorobą, która głównie w obecnym okresie jest odpowiedzialna za 15-20% zachorowań. Najczęściej zakażenie przebiega z katarem, kaszlem i bólami mięśniowymi. Szczepienie wzmacnia mechanizmy obronne oraz stymuluje wytwarzanie przeciwciał. Szczepienie pozwala uniknąć wyłączenia z codziennej aktywności i okresu rekonwalescencji, a także ewentualnych kosztów leczenia oraz – co najistotniejsze – powikłań pogrypowych. Z darmowych szczepionek przeciw grypie preparatem Vaxigrip Tetra mogą skorzystać osoby, które ukończyły 18 lat. W Mościckim Centrum Medycznym rejestrować się można telefonując pod numery: 14 688 05 50 lub 14 688 05 51.

Grypą zarazić się można od osób, które potencjalnie wyglądają na zdrowe. Czasami wystarczy zwykły kontakt z osobą chorą, a nawet korzystanie z tych samych przedmiotów. Nie zawsze możemy uniknąć kontaktu z wirusem. Także z tego powodu warto zaszczepić się przeciwko grypie, by zmniejszyć do niezbędnego minimum ryzyko zachorowania.

Wiele osób jesienią z powodu częstych infekcji musi zrezygnować z ulubionych aktywności fizycznych, takich jak: jazda na rowerze, bieganie, basen, lub mocno je ograniczyć. Zachorowanie na grypę wyłącza nas z wszelkiej aktywności, a okres rekonwalescencji, czyli powrotu do pełni zdrowia, może być długi. Szczepienie na grypę sprawi, że mimo zimowej aury w okresie wzmożonych zachorowań nie będziemy musieli rezygnować z uprawiania sportu czy innej aktywności.

Największym problemem wszystkich Pacjentów chorujących na grypę, są powikłania wywołane przez wirusa grypy pod postacią zapalenia mięśnia serca i zapalenia nerek, które doprowadzają do niewydolności tych narządów. Najcięższą postacią zakażenia jest zapalenie mózgu i opon mózgowych, a także sepsa – zwłaszcza u chorych z patologią układu oddechowego.

Szczepienie można wykonać w dowolnym momencie, a odporność na grypę organizm nabywa po 7–10 dniach od chwili szczepienia.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content