Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Ograniczenia związane z pandemią nie zmniejszyły zainteresowania profilaktycznymi badaniami mammograficznymi. Podczas pierwszego roku realizacji programu profilaktycznego „Siła Kobiety” wykonano blisko 1630 badań, czyli więcej niż pierwotnie planowano. Co napawa optymizmem ponad 520 pań  na badanie zdecydowało się po pierwszy. Być może częściowo wynika z to z faktu, że więcej kobiet zapoznało się też z pakietem edukacyjnym programu. Wciąż Panie pomiędzy 50. a 69. rokiem życia mogą wziąć udział w programie. Rejestrować się można telefonicznie pod numerami 146 88 05 63 lub 882 663 380 albo elektronicznie przesyłając zgłoszenie na adres: silakobiety@mcm.net.pl.

W ramach realizacji programu blisko 1750 kobiet wzięło udział w edukacyjnych spotkaniach indywidualnych. Były one prowadzone przez lekarza ginekologa lub położną oraz przez przeprowadzającą badania technik elektroradiologii. Podczas tych spotkań prowadzony były szkolenia w zakresie samobadania piersi z instruktażem na fantomie. Omawiane były także korzyści, jak i sam przebieg badania mammograficznego. Ponadto odbywały się również  bezpłatne grupowe spotkania edukacyjno-informacyjne. Zamiast wcześniej planowanych 6 takich spotkań w sumie udało się ich zorganizować aż 11. Były one poświęcone znaczeniu profilaktyki raka piersi  i korzyściom, płynącym z badań mammograficznych. W ramach tych spotkań prowadzone były także działania edukacyjne, dotyczące samobadania piersi z instruktażem na fantomie z guzkami. Z tej formy szkolenia skorzystało blisko 140 Pań. Ponadto 1050 Pacjentek drogą pocztową otrzymało zaproszenia do wykonanie bezpłatnego badania mammograficznego. W rezultacie tych działań na wykonanie badanie po raz pierwszy zdecydowało się o ponad 150 Pacjentek więcej, niż zakładano rozpoczynając realizację projektu.   

Przypomnijmy, że od początku 2021 roku Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. realizuje działania profilaktyczno-edukacyjno-informacyjne w zakresie programu profilaktyki raka piersi pn. SIŁA KOBIETY, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020. Ich celem jest zwiększenie poziomu uczestnictwa kobiet w wieku od 50 do 69 lat w programie zdrowotnym profilaktyki raka piersi, poprzez działania informacyjno-edukacyjne i działania dotyczące edukacji prozdrowotnej. W ramach programu profilaktyki raka piersi pn. Siła Kobiety Panie w wieku 50-69 lat mogą w dalszym ciągu skorzystać z :

  • bezpłatnych badań mammograficznych,
  • bezpłatnych porad informacyjnych prowadzonych przez technika elektroradiologii,
  • bezpłatnych szkoleń edukacyjno-informacyjnych obejmujących edukację prozdrowotną prowadzonych przez lekarza ginekologa/ położną,
  • w trakcie spotkań prowadzone są działania edukacyjne w zakresie samobadania piersi z instruktażem na fantomie,
  • możliwości dofinansowania kosztów dojazdu na badania dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
  • możliwości transportu na badania pacjentek z dysfunkcją narządu ruchu,
  • możliwości zwrotu kosztów opieki nad osobą potrzebująca wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, na czas wykonania badania mammograficznego.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w programie profilaktyki raka piersi pn. Siła Kobiety mogą kontaktować się z Mościckim Centrum Medycznym sp. z o.o. ul. Kwiatkowskiego 15, I Piętro, 33-101 Tarnów, telefonicznie 146 88 05 63 lub 882 663 380 lub elektronicznie silakobiety@mcm.net.pl.

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content