Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Możemy się zapisać się na test na koronawirusa, jeżeli podejrzewamy, że jesteśmy zakażeni lub kiedy mieszkamy z osobą, która ma już pozytywny wynik testu. Aby się przetestować trzeba wypełnij prosty formularz zgłoszeniowy i umówić się na wymaz. Osoby pełnoletnie mogą  to zrobić przez internet albo zamawiając rozmowę telefoniczną z konsultantem.

Aby otrzymać zlecenie online, trzeba się zalogować się przez profil zaufany. Po wypełnieniu formularza zlecenie jest wystawiane automatycznie w ciągu godziny. Jeśli wynik testu jest pozytywny, kwarantanna zmienia się w izolację domową. Jeśli wynik testu jest negatywny, kwarantanna jest zakończona. Nadal zlecenie na test w kierunku SARS-CoV-2 może wystawić również każdy lekarz POZ (podstawowej opieki zdrowotnej) oraz Nocnej Pomocy Lekarskiej.

Kwarantanne rozpoczynamy także jeśli osoba, z którą mieszkamy, ma pozytywny wynik testu na koronawirusa. Jeśli jesteś zaszczepiony(a) (masz Unijny Certyfikat Covid) lub jesteś ozdrowieńcem, możesz zrobić test, gdy twój domownik otrzyma pozytywny wynik testu i rozpocznie izolację domową. Jeśli nie jesteś zaszczepiony(a) i nie jesteś ozdrowieńcem, test możesz wykonać dopiero w pierwszym dniu po zakończeniu izolacji zakażonego domownika.

Co dalej???

Jeśli wynik testu jest pozytywny, skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ. Lekarz oceni twój stan zdrowia i ustali dalsze kroki. Dodatkowe pytania można kierowac na infolinię, która działa codziennie w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 792 211 919.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content