Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Eksperci nie mają wątpliwości – zakrywanie ust i nosa, trzymanie dystansu fizycznego oraz częsta dezynfekcja rąk są fundamentami naszego bezpieczeństwa. Dzisiaj to najlepsze sposoby obrony przed koronawirusem. Dlaczego tak szybko z nich rezygnujemy?

  • Ogranicza ryzyko zakażenia
  • Jest ci w niej do twarzy
  • Świetnie pasuje do każdego stylu
  • Przekonaj się, dlaczego maseczka to nie tylko kawałek materiału, lecz realna ochrona przed koronawirusem

Koronawirus nie odpuszcza

Epidemia koronawirusa nie odpuszcza tak łatwo, jak niektórzy z nas odpuścili zasady sanitarne. Zbyt szybko przeszliśmy od izolacji do rozprężenia. Maseczki traktujemy jak kawałek zbędnego materiału, a w restauracjach i sklepach zapominamy o koniecznym dystansie od innych osób. Łatwiej przychodzi nam łamanie zasad bezpieczeństwa. Tymczasem wirus jest wśród nas, a brak dyscypliny i odpowiedzialności to zaproszenie go do pozostania z nami na dłużej.

NFZ powtarza: #MaskujSię

Od początku epidemii koronawirusa Narodowy Fundusz Zdrowia systematycznie przypomina o noszeniu maseczek, dezynfekcji rąk i trzymaniu dystansu. Fundusz traktuje te zasady bardzo poważnie, dlatego wprowadził je w swoich salach obsługi. Każda osoba odwiedzająca najbliższy oddział lub delegaturę NFZ może czuć się bezpiecznie.

Kolejnym krokiem jest kampania społeczna #MaskujSię. Hasło podsunął Henryk Sawka, znany rysownik. Spodobało się na tyle, że szybko zdobyło najwięcej zwolenników w internetowej sondzie, ogłoszonej przez Adama Niedzielskiego, byłego prezesa NFZ, obecnie ministra zdrowia. Do masowego ruchu namawiającego do noszenia maseczek chętnie dołączyli lekarze, sportowcy, dziennikarze. Każdy z nich pokazuje się w maseczce i przekonuje do tego innych.

– Zakrywanie usta i nosa jest dowodem naszej odpowiedzialności i zdrowego rozsądku – podkreśla Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Gdzie i jak nosić maseczkę?

Prawidłowo założona maseczka zakrywa usta i nos oraz dobrze przylega do twarzy. Nosząc ją tylko na ustach lub pod brodą, nie ochronisz się przez koronawirusem.

Pamiętaj o maseczce w pociągu, tramwaju autobusie lub metrze. Nie zapominaj o niej, robiąc zakupy, idąc do lekarza, apteki i kościoła. Zakładaj ją na spotkaniach, w restauracjach i kinach.

Kolorowa grafika. Kobieta nosi maseczkę na twarzy. Maseczka jest w kolorze białym i zasłania usta oraz nos.

Noszenie maseczek nie jest przykrym obowiązkiem, lecz dowodem, że jesteśmy odpowiedzialni za zdrowie swoje i innych.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content