Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Uprzejmie informujemy, że w Gabinecie Diagnostyczno-Zabiegowym POZ oraz POZ dla Dzieci Mościckiego Centrum Medycznego jest możliwość wykonania testu CRP przy pomocy aparatu NycoCard CRP.

Codziennie Lekarze MCM przyjmują średnio ponad 200 osób, gdzie obecnie w szczycie sezonu grypowego wskaźnik ten drastycznie wzrasta. Kiedy przychodzi infekcja zastanawiamy się nad antybiotykiem. Zanim jednak po niego sięgniemy, warto się upewnić czy na pewno jest potrzebny. Pomocne w tym może być wykonanie testu CRP, czyli badanie poziomu białka ostrej fazy. Badanie CRP wykonuje się u osób u których podejrzewa się stan zapalny. Na podstawie takiego testu możemy w łatwy sposób sprawdzić czy infekcja która nas dopadła ma podłoże bakteryjne czy wirusowe.

W chwili obecnej w MCM mamy dwa warianty możliwości wykonania badania CRP. Jeden poprzez pobranie krwi w Pracowni Analitycznej , gdzie wynik dostępny jest dopiero w dniu pobrania w godzinach popołudniowych. Natomiast drugą opcją jest możliwość wykonania testu CRP. Wykonanie takiego testu jest proste i bezbolesne. Wystarczy pobrać próbkę krwi poprzez delikatne nakłucie palca odczekać 5 minut i wynik gotowy. Koszt badania 15 zł.

Zapytaliśmy Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej dla Dzieci Panią Dorotę Witalis-Grzebieniarz co sądzi o teście CRP?

– „W czasie kiedy są wzmożone zachorowania na grypę, której typowym objawem jest gorączka, można mieć wątpliwości czy skok temperatury jest spowodowany zakażeniem wirusowym, czy może już doszło do rozwoju infekcji bakteryjnej. W diagnozie i leczeniu może pomóc wykonanie szybkiego testu CRP.”

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z możliwości wykonania takiego testu w Mościckim Centrum Medycznym.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content