Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

To świetna okazja do zdobycia cennych informacji dla pań spodziewających się dziecka i planujących ciążę. Żywieniu i suplementacji kobiet ciężarnych poświęcone zostanie kolejne spotkanie edukacyjne w cyklu „Z dziennika profilaktyka”. Odbędzie się ono 27 czerwca o godzinie 16:00 w Sali Konferencyjnej Mościckiego Centrum Medycznego przy ulicy Kwiatkowskiego 15.

Ciąża to czas, w którym zrównoważona dieta przynosi korzyść nie tylko przyszłej matce, ale i jej nienarodzonemu dziecku. Suplementacja oraz urozmaicone posiłki to ważne czynniki warunkujące prawidłowy rozwój płodu. – W czasie ciąży ważne jest włączanie świeżych owoców i warzyw, pełnoziarnistych produktów zbożowych, chudego mięsa, ryb, jaj, orzechów i nasion – wylicza dietetyczka spółki Aleksandra Padło, która poprowadzi spotkanie wraz z położoną Grażyną Jakubowską, Dodaje ona także, że głównie w pierwszych tygodniach ciąży istotne jest dostarczanie organizmowi kwasu foliowego, który pomaga w zapobieganiu wadom cewy nerwowej u rozwijającego się dziecka. Jego źródła to: zielone warzywa liściaste, cytrusy, orzechy i pełnoziarniste produkty zbożowe.

Podczas spotkania można się będzie dowiedzieć, że w diecie kobiety ciężarnej każdego dnia powinno się znaleźć przynajmniej 80 gramów białka, pochodzącego z chudego mięsa i węglowodany złożone z produktów pełnoziarnistych. Jakie konkretnie produkty spożywać, w jakiej ilości i jak komponować z nich całe posiłki? To pytania, na które odpowiedzą prowadzące spotkanie. Równie istotne będzie określenia produktów, które w okresie oczekiwania na narodzenie dziecka powinny zostać wyeliminowane z diety. Należą do nich różnego rodzaju sery pleśniowe, dojrzewające oraz feta. Warto również unikać produktów wysokoprzetworzonych oraz fast foodów. W przypadku pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 14 688 05 50.

Partnerem cyklu „Z dziennika profilaktyka” jest Narodowy Fundusz Zdrowia, Dlatego w dzień spotkania w siedzibie spółki w godz. od 9:00 do 12:00 można będzie się spotkać w pracownikami funduszu. Osobom zainteresowanym przekażą oni informacje o ministerialnych programach profilaktycznych. Na miejscu można będzie także wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Społecznego.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content