Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Akcja badań profilaktycznych zorganizowana z okazji Dnia Kobiet przez Mościckie Centrum Medyczne cieszyła się popularnością. Zachęcamy do tego, aby o własnym zdrowiu panie myślały przez cały rok. Nadal można wykonywać przynajmniej dwa z zaproponowanych badań.

Badanie USG piersi – bez skierowań, bez ubezpieczenia i bez kosztów. Taką możliwość miały Panie, które odpowiedziały na nasze zaproszenie. 8 marca na skorzystanie z tej formy profilaktyki zdecydowało się 10 kobiet. USG jest bezbolesnym badaniem, bez żadnych powikłań, które pomaga wykryć nieprawidłowości w budowie poszczególnych organów. Mówiąc krótko regularne wykonywanie go może pomóc w szybkim wykryciu wielu chorób na początkowym etapie, a tym samym umożliwić szybsze rozpoczęcie leczenia.

10 kobiet przeszło badanie ginekologiczne. Przypomnijmy, że powinno się ono odbywać co roku, nawet kiedy kobieta nie odczuwa żadnych dolegliwości. Wizyta w Poradni Ginekologiczno-Położniczej była też okazją, aby zadać pytania czy rozwiać różne wątpliwości podczas spotkania z lek. Ewą Rytwińską, specjalistą ginekolog. Ponad 30 pacjentek skorzystało z możliwości wykrycia ewentualnych, chorobowych zmian w swoich organizmach poprzez wykonanie badań analitycznych, a 12 pań przeszło instruktaż właściwego samobadania piersi. Powinny je przeprowadzać od 20. roku życia wszystkie kobiety, ponieważ pozwala na wczesne wykrycie niepokojących zmian. Najlepiej wykonywać je co miesiąc, wtedy łatwiej można wyczuć ewentualną różnicę między badaniami.

W ramach akcji Profilaktyka na Dzień Kobiet 18 pań wykonało mammografię. Wciąż za darmo  na wysokiej klasy cyfrowym urządzeniu za darmo mogą to badanie wykonać panie w wieku 45-74 lata, które są najbardziej zagrożone zachorowaniem na raka piersi. Mammografię można wykonać jeśli od ostatniego badania minęły 2 lata.  10 pacjentek skorzystało także Programu profilaktyki raka szyjki macicy wykonując cytologię. Ten program ma jeszcze szersza grupę odbiorczyń. Jest skierowany do pań w wieku 25 -64 lata, które są zdrowie i nie odczuwają żadnych dolegliwości. Cytologię można wykonać jeśli od ostatniego badania minęły 3 lata. Może warto zatem podarować sobie wyjście na badania profilaktyczne. Mamy tylko jedno zdrowie – dbajmy o nie!

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content