Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Zdrowie to najcenniejszy dar, jaki posiadamy. Profilaktyka nowotworowa jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na jego ochronę. Regularne badania przesiewowe umożliwiają nie tylko wczesne wykrycie choroby, ale także zapobiegają jej rozwojowi. Mościckie Centrum Medyczne zawarło właśnie nowe kontrakty, które zapewnią bezpłatny dostęp pacjentkom do programów profilaktyki raka piersi oraz raka szyjki macicy aż do marca 2029 roku. Jest to tym bardziej istotne, że ostatnio poszerzono przedziały wiekowe, w których panie są uprawnione do darowych badań. 

Choroby, którym zapobiegają realizowane programy należą do najczęściej diagnozowanych nowotworów wśród pań. Dlatego zachęcamy do skorzystania z możliwości, jakie oferują programy. Niech ten krok będzie częścią regularnej troski o zdrowie. Pamiętaj, że wczesne wykrycie raka znacząco zwiększa szanse na wyleczenie. Dbaj o siebie – zarezerwuj termin swojego badania już dziś i daj sobie szansę na zdrowe jutro.

Program profilaktyki raka piersi adresowany jest do kobiet w wieku 45-74 lat i obejmuje przeprowadzanie mammografii, czyli badań rentgenowskich. Regularne mammografie są kluczowe dla wczesnego wykrywania raka piersi, co znacząco zwiększa efektywność leczenia. Rak szyjki macicy to jeden z nielicznych nowotworów, który można skutecznie zapobiegać dzięki regularnym badaniom cytologicznym. Program skierowany jest do kobiet w wieku 25-64 lat i polega na przeprowadzaniu bezpłatnej diagnostyki, która pozwalają na wczesne wykrycie zmian przedonkologicznych i onkologicznych w stadium, w którym są one w pełni uleczalne.

Po pandemii wśród kobiet w Polsce widać na powrót rosnące zainteresowanie profilaktyką. Wynika to z edukacji zdrowotnej, wzrostu świadomości na temat znaczenia diagnostyki, a także kampanii, zachęcających do badań. Wciąż istnieją jednak obszary i grupy społeczne, w których dostęp do informacji i samej diagnostyki jest ograniczony. Dlatego – aby eliminować bariery i zapewnić równy dostęp do profilaktyki dla wszystkich pań – szczególnie potrzeba działań samych pacjentek w swoim najbliższym otoczeniu, wśród rodziny i znajomych. Prócz dbałości o zdrowie wielu pań częścią realizacji programów jest też dążenie do poprawy zdrowia publicznego i zwiększenia świadomości na temat roli profilaktyki. 

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content