Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Nieprawidłowo pochylona głowa, zaokrąglone plecy, skoliozy. To najczęściej spotykane wady postawy dzieci i młodzieży. Alarmujące statystyki wskazują, że ma je już ponad 80 % młodych ludzi. Zaburzenia, które nie zostaną odpowiednio wcześnie wyleczone przynoszą wiele dolegliwości w późniejszym  wieku, kiedy ich korekcja jest trudniejsza. Dlatego Mościckie Centrum Medyczne od lipca rozpoczyna udzielanie świadczeń fizjoterapeutycznych dla dzieci z wadami postawy od 3. roku życia.

Wady to problem, które charakteryzują się odstępstwami od prawidłowej postawy ciała. Nieleczone zwiększają ryzyko wystąpienia zespołów przeciążeniowych, bólowych, dyskopatii i choroby zwyrodnieniowej stawów. Najbardziej narażone na nabycie wad postawy jest dziecko w wieku szkolnym, ponieważ to okres szybkiego wzrostu, w którym mięśnie nie nadążają za rozwojem kości. Dodatkowo właśnie wtedy zmniejsza się aktywność fizyczna, na rzecz spędzania czasu w szkole. Kolejną przyczyną występowania wad jest zmiana proporcji ciała i środka ciężkości podczas dojrzewania. Inne przyczyny wad to problemy emocjonalne czy noszenie ciężkich plecaków.

Kluczem do przeciwdziałania wadom postawy jest regularny wysiłek fizyczny. W Mościckim Centrum Medycznym można będzie skorzystać ze specjalistycznych porad i zabiegów fizjoterapeutycznych.  Będą one najczęściej skupione na rozciąganiu mięśni i przywracaniu pełnego zakresu ruchomości stawów. Terapia prowadzona przez personel wykwalifikowany w tym kierunku będzie indywidualnie dostosowana do stanu zdrowia i wieku dziecka. Jednym z ważniejszych celów pracy z młodymi ludźmi będzie też nauka przyjmowania i wyrabiania nawyku prawidłowej postawy. Cykl spotkań ze specjalistami rozpocznie diagnostyczna wizyta fizjoterapeutyczna, następnie realizowane będą zalecone zabiegi.

Kolejną propozycją dla młodych ludzi od 6. roku życia, ale także dla osób dorosłych jest rehabilitacja pacjentów, którzy doznali urazów ortopedycznych np. złamań czy zwichnięć. Dla tej grupy chorych Mościckie Centrum Medyczne proponuje bardzo krótki czas oczekiwania na realizację świadczeń.

Rejestracja osobista w Rejestracji Działu Fizykoterapii przy ulicy Kwiatkowskiego 15. Można się także zarejestrować korzystając z systemu internetowego lub telefonując pod numer 14 688 05 04.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content