Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Projekt rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie odwołania stanu zagrożenia epidemicznego opublikowano na stronach Rządowego Centrum Legislacji – donosi Rynek Zdrowia. Wynika z niego, że stan zagrożenia epidemicznego w Polsce zostanie odwołany 1 lipca 2023 roku. Wraz ze zniesieniem stanu zagrożenia epidemicznego wróci ważny obowiązek dla firm: kierowania pracowników na badania okresowe do lekarzy medycyny pracy. Przepisy w tym zakresie poluzowano w związku z epidemią, obostrzeniami i ograniczonym dostępem do medyków. Oznacza to, że każdy, kto nie wykonał tych badań, będzie miał na to 180 dni.

Przypomnijmy, że Mościckie Centrum Medyczne jest liderem w regionie w zakresie badań medycyny pracy. Spółka zdobyła nie tylko ogromne doświadczenie, ale także zaufanie firm, dla których realizuje takie świadczenia. Specjaliści Poradni Medycyny Pracy mają  uprawnienia do przeprowadzania badań wstępnych, okresowych, kontrolnych oraz dla celów sanitarno-epidemiologicznych. Dotyczy to również uczniów, kierowców i osób pracujących na wysokości. Przeprowadzają także diagnostykę i wydają orzeczenia dla osób narażonych na promieniowanie jonizujące oraz ubiegających się o pozwolenie na broń. Indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb różnych pracodawców sprawiają, że na mocy podpisanych umów Mościckie Centrum Medyczne otacza kompleksową opieką pracowników około 600 firm.

Na badania medycyny pracy wykonywane na II piętrze Mościckiego Centrum Medycznego przy ulicy Kwiatkowskiego 15 w gabinecie 217 można się rejestrować osobiście w godzinach 7.00-14.00, telefonując pod numer 14 688 05 02 w dni robocze w godzinach od 9.00 do 14.00 lub mailowo pisząc na adres: medycynapracy@mcm.net.pl. 

Rynek Zdrowia przypomina, że każdy pracownik ma obowiązek poddawać się wstępnym, kontrolnym i okresowym badaniom, zleconym przez lekarza medycyny pracy, a skierowanie na te badania wydaje pracodawca i on pokrywa ich koszty. Pracownik powinien się udać na badania w trakcie godzin swojej pracy, więc jest zwolniony w tym czasie ze swoich obowiązków.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content