Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Od 10 do 30 proc. pacjentów po przechorowaniu COVID-19 może wymagać rehabilitacji. Tak uważa pełnomocnik ministra zdrowia ds. rehabilitacji pocovidowej prof. Jan Szczegielniak. Kompleksowym leczeniem pacjentów w przypadku dysfunkcji narządu ruchu w Mościckim Centrum Medycznym zajmuje się m.in. lekarz specjalista ortopedii i rehabilitacji medycznej Przemysław Bilski. Świadczenia komercyjne w Poradni Rehabilitacyjnej udzielane są we środy. Telefon do rejestracji 14 688 05 85.

Po pandemii rośnie grono osób, kwalifikujących się do rehabilitacji. Do początkowej grupy chorych z problemami układu krążenia i oddychania, dołączają osoby z problemami narządów ruch. W Poradni Rehabilitacyjnej kompleksowo leczeni są pacjenci leczeni są właśnie z dysfunkcji narządu ruchu. Najczęściej jest ona następstwem zmian zwyrodnieniowych, pourazowych, wad wrodzonych, schorzeń zapalnych tkanki łącznej czy osteoporozy. Lekarz specjalista może pomóc także w przypadku tak powszechnej dolegliwością, jaką jest ból pleców, związany z siedzącym trybem pracy. Specjaliści szacują, że, że w ciągu życia doświadcza go około 80 procent Polaków. Lekarz po ustaleniu rozpoznania proponuje indywidualnie dobrany zakres świadczeń rehabilitacyjnych. Z reguły pierwsze dolegliwości mają charakter ostrzeżeń wysyłanych przez organizm. Ważne, aby nie zwlekać z konsultacją. Im szybciej zdecydujemy się na wizytę u lekarza, tym łatwiej unikniemy pogorszenia stanu. Świadczenia w Poradni Rehabilitacyjnej realizowane są na podstawie skierowania, wydanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

Warto podkreślić, że rehabilitacja obejmuje działania mające na celu przywrócenie pacjenta do zdrowia fizycznego i psychicznego, co odróżnia ją od fizjoterapii skupionej głównie na zwalczaniu bólu i przywracaniu sprawności.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content