Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Październik to miesiąc świadomości raka piersi. Dlatego promujemy profilaktykę i czujność onkologiczną oraz rzetelną wiedzę w tym zakresie. Rozpoczynamy publikację kompendium wiedzy o raku piersi, który pozostaje  najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie.

Częstość występowania choroby wzrasta z wiekiem. Większość zachorowań dotyczy kobiet po 50. roku życia. Dlatego właśnie do pań między 50 a 69 rokiem życia adresowany jest profilaktyczny program badań mammograficznych Siła Kobiety, realizowany przez Mościckie Centrum Medyczne. W ramach tego programu spółka wykonała już ponad 3 200 badań mammograficznych u Pacjentek, które nie miały wykonywanego takiego badania w ciągu ostatnich dwóch lat. W rezultacie rozpoznano 7 zmian podejrzanych, 4 zmiany złośliwe i 85 zmian wymagających dalszych badań.

Co ciekawe eliminując znane czynniki ryzyka zachorowania można zapobiec nawet połowie wszystkich przypadków nowotworów. Czynnikiem zmniejszającym ryzyko zachorowania jest systematyczna aktywność fizyczna oraz utrzymywanie prawidłowej masy ciała.  Więcej na ten temat, a także na temat założeń programu już niebawem.

„Więcej na temat programu Siła Kobiety w materiale telewizji Tarnowska.TV”

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content