Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Zbliża się jesień – okres wzmożonych zachorowań i przeziębień. Warto pomyśleć o wzmocnieniu odporności organizmu i skontrolować stan zdrowia. Takiej kontroli poświęcona będzie Sobota ze zdrowiem, którą 10 września w Centrum Sztuki Mościce organizuje Mościckie Centrum Medyczne.  W programie, prócz pomiaru podstawowych parametrów organizmu, także porady dotyczące tego, jak bezpiecznie poruszać się w cyberprzestrzeni. Akcja potrwa od godziny 14:00 do 17:00.    

Zachorowania na COVID-19 mogą mieć negatywny wpływ na organizm, zarówno na układ oddechowy, układ krążenia, a także na ogólne samopoczucie. Sporo osób mogło chorować bezobjawowo. Dlatego tym bardziej warto dokonać pomiaru ciśnienia i oznaczyć poziom cukru w krwi. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia wynika, że co trzeci Polak cierpi na nadciśnienie tętnicze. Przez wiele lat może ono nie powodować objawów i zostać wykryte dopiero w momencie pojawienia się powikłań. Tymczasem nieleczona choroba prowadzić może do niewydolności serca czy nerek, a także do udarów. Około 3 milionów Polaków żyje ze zdiagnozowaną cukrzycą. Wiele osób jednak nie wie o chorobie, ponieważ nie wykonują badań. I choć jako społeczeństwo mniej słodzimy, to coraz częściej jemy i pijemy produkty, zawierające sporo cukru. W efekcie przybieramy na wadze, otyły jest już co czwarty Polak. W danych WHO wynika, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie.  Wyniki pomiarów podczas Soboty ze zdrowiem mogą być sygnałem do przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki i rozpoczęcia terapii.

Część porad udzielanych w czasie akcji dotyczyć będzie zdrowia psychicznego w odniesieniu do zagrożeń czyhających w Internecie. Nagłe zaprzestanie korzystania z telefonu, zdenerwowanie po spojrzeniu na urządzenie mobilne, strach przed pójściem do szkoły.  Takie zachowanie może świadczyć o tym, że nasze dziecko doświadczyło przemocy w sieci. Warto o tym rozmawiać z pociechami, ale też korzystać z porad specjalistów.  Zapoznanie dzieci z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z nowoczesnych technologii, uwrażliwienie ich na problem dokuczania, ubliżania w sieci internetowej, promowanie postaw empatycznych i wzbudzanie wrażliwości. Temu poświęcone będą porady udzielane przez personel Mościckiego Centrum Medycznego w Centrum Sztuki Mościce.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content