Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Od 17 sierpnia drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19 będzie mógł zaszczepić się personel medyczny. Dotyczy to także pracowników aptek oraz studentów kierunków medycznych. W Mościckim Centrum Medycznym można się rejestrować osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 20:00, telefonicznie pod numerem 14 688 05 07 lub elektronicznie wysyłając zgłoszenie pod adres: szczepienia@mcm.net.pl .

Według zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia w nocy z 16 na 17 sierpnia wystawionych zostanie około 400 tys. e-skierowań na szczepienia. Pracownicy podmiotów medycznych jako drugą dawkę przypominającą przeciw COVID-19 otrzymają szczepionkę koncernów Pfizer lub Moderna. Zalecane jest szczepienie tym samym preparatem, co przy pierwszym szczepieniu przypominającym. Na szczepienie można także umówić się przez bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień, pod numerem 989.

Specjaliści przekonują, że szczepienie znacznie podnosi odporność. Według nich po czterech dawkach szczepionki ochrona wynosi blisko 80%. W ciągu ostatniego miesiąca wykonano w Polsce ponad 950 tys. szczepień. Zdecydowaną większość – około 780 tys. – czwartą dawką.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content