Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Duże zainteresowanie towarzyszy profilaktycznej akcji badań Biały Tydzień, organizowanej przez Mościckie Centrum Medyczne we współpracy z Radą Osiedla Mościcie. Największą popularnością cieszy się sprawdzanie wzroku, dlatego wyznaczono kolejne terminy konsultacji okulistycznych. Przypomnijmy, że w okresie od 30 maja do 3 czerwca w siedzibie spółki można będzie wykonać szereg badań. W przypadku wykrycia symptomów chorób Pacjenci mogą szybko rozpocząć leczenie. Mieszkańcy Mościc mogą się rejestrować osobiście w siedzibie MCM przy ul. Kwiatkowskiego 15, telefonicznie pod numerem 14 688 05 07 lub elektronicznie przesyłając mail na adres: erejestracja@mcm.net.pl.

Problemy ze wzrokiem to jeden z negatywnych skutków pandemii. Zdalne nauczanie i praca przy komunikatorach komputerowych spowodowały, że czas spędzaliśmy przed ekranami urządzeń cyfrowych. To szkodliwe dla wzroku. Oczy narażone na długotrwały wysiłek przy sztucznym świetle niebieskim były podatne na pogłębienie się wad, głównie krótkowzroczności.  W związku z dużym zainteresowaniem Pacjentów podczas Białego tygodnia uruchomiono  dwa dodatkowe terminy konsultacji okulistycznych. Na ma już miejsc na piątek 3 czerwca. Można się jednak zapisywać na wizyty w Poradni Okulistycznej. Lekarz Anita Asztabska przyjmować będzie pacjentów we wtorek 31 maja w godz. 15:00 do 17:00 oraz w sobotę 04 czerwca w godz. 08:00-10:30. To zaproszenie jest skierowane szczególnie do seniorów.

Początek akcji podporządkowany będzie schorzeniom kardiologicznym. Od początku pandemii eksperci alarmowali, że przerzucając siły na walkę z COVID-19 można stracić z oczu wielu innych chorych. W szczególnym stopniu pacjenci ze schorzeniami sercowo-naczyniowymi płacą teraz ten dług. Zdarza się, że późne rozpoznanie niewydolności serca utrudnia optymalny przebieg terapii, prowadzi do zaostrzenia schorzenia i konieczności leczenia szpitalnego. Stan zdrowia w tym zakresie można będzie sprawdzić podczas wizyty w Poradni Kardiologicznej MCM. W poniedziałek 30 maja w godz. 16:00 do 20:00 konsultacji udzielać będzie lek. Agnieszka Wojtasik-Spyra. Przed wizytą w gabinecie zabiegowym nr 9 wykonywane będzie badanie EKG. 

Wtorek 31 maja przebiegał będzie pod hasłem  „Zdrowe zęby dzieci”. Warto przypomnieć, że pandemia w dużym stopniu powstrzymała wiele osób przed leczeniem zębów. Do dentysty trafiali  dopiero, gdy pojawiał się silny ból lub inne powikłania. W rezultacie siedmiu na dziesięciu pacjentów potrzebowało leczenia kanałowego, a co czwarta osoba wymagała leczenia dziąseł. To szczególnie istotne dla dzieci. Dlatego w Poradni Stomatologicznej lekarki Natalia Deptuch i Klaudia Kocoł-Strojna będą wykonywały przegląd uzębienia Pacjentów, którzy nie ukończyli 18. roku życia.

W środę 1 czerwca swoje zdrowie w Poradni Położniczo-Ginekologicznej będą mogły skontrolować Panie. Tutaj w ramach konsultacji lekarz Ewa Rytwińska wykonywać będzie badanie cytologiczne i  ginekologiczne USG. W przypadku potrzeby Pacjentki otrzymają skierowane na badania analityczne. Ponadto Panie będą mogły otrzymać także skierowanie na badania profilaktyczne wykonywane w Pracowni Mammograficznej w godz. 10:30-14:30.

Czwartek 2 czerwca poświęcony będzie zdrowemu odżywianiu. Na konsultacje w zakresie kompozycji diety w godzinach od  09:00 – 14:00 zaprasza dietetyk MCM Aleksandra Padło. W ten sam dzień w Poradni Urologicznej zdrowie będą mogli skontrolować także Panowie. W ramach profilaktyki nowotworowej w Poradni Urologicznej w godz. od 15:00 do 18:00 konsultacji będzie udzielał lekarz Romuald Krawczyk. Specjalista będzie też wykonywał urologiczne USG. Przez wizytą należy zrobić badanie całkowitego poziomu PSA. Można je wykonać po odebraniu skierowania z rejestracji ogólnej Mościckiego Centrum Medycznego, najpóźniej w dniu wizyty do godz. 09:30.  

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content