Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Pandemia przygasa, jednak epidemiolodzy apelują o szczepienia. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje czwartą dawkę dla osób powyżej osiemdziesiątego roku życia.  Wystawianie e-skierowań rusza w nocy  z 19 na 20 kwietnia. W Mościckim Centrum Medycznym można się rejestrować osobiście od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 20:00, a także telefonicznie pod numerem telefonu 14 688-05-07 i elektronicznie przesyłając mail na adres: szczepienia@mcm.net.pl

Według ekspertów do spraw epidemiologii szczepienie jest ważne dla bezpieczeństwa osób starszych. Z powodu obciążenia licznymi chorobami współistniejącymi są oni szczególnie narażeni na ciężkie przechodzenie choroby, a nawet ryzyko śmierci. Dlatego wszyscy chętni w wieku 80 plus mogą się umawiać na przyjęcie czwartej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi w punktach szczepień. E-skierowania zostaną wystawione automatycznie osobom po przyjęciu dawki przypominjącą szczepionki, od podania której minęło co najmniej 5 miesięcy . W razie braku takiego skierowania decyzję o jego wystawieniu może podjąć lekarz.

Warto dodać, że czwarta dawka dla tej grupy została przed kilkoma dniami rekomendowana przez Europejską Agencję Leków (EMA) i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC).

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content