Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Kwiaty, spacer, romantyczna kolacja? Aby upewnić się w zdrowiu plany na Dzień Kobiet warto uzupełnić o badania profilaktyczne. Ósmego marca Mościckie Centrum Medyczne zaprasza Panie na darmową mammografię, naukę samobadania piersi oraz badania analityczne. Szczegóły w Poradni Położniczo-Ginekologicznej lub pod numerem telefonu 14 688 05 10. Liczba miejsc jest ograniczona.

Rak piersi pozostaje jednym z najważniejszych problemów zdrowotnych kobiet w Polsce. Rocznie umiera na niego w kraju 6 tysięcy Pań. Szansę na całkowite wyleczenie daje wczesne wykrycie choroby. Stąd już po raz kolejny 8 marca MCM organizuje akcję „Profilaktyka w Dzień Kobiet”.  Nauka samobadania piersi przeprowadzana będzie w godzinach od 10 do 12:00.  Samodzielna kontrola piersi to element profilaktyki raka piersi. Aby jak najwcześniej wykryć ewentualne zmiany kobiety już od 20. roku życia powinny raz w miesiącu wykonywać samobadanie.

Mammografia będzie wykonywana w MCM w godzinach od 14:40 do 15:45. To badanie, rekomendowane dla kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które nie wykonywały tej formy diagnostyki w ciągu ostatnich dwóch lat. Nieinwazyjna procedura nie wymaga praktycznie żadnego przygotowania. Zaleca się jednak, aby w dniu badania nie używać dezodorantów, talków czy antyperspirantów. Dobrze jest też przyjść w dwuczęściowym ubraniu, bo konieczne jest rozebranie się do pasa.

Ponadto w godzinach od 7:00 do 14:30 Panie mogą w MCM wykonać badanie estradiolu, przydatne w diagnostyce wielu chorób, a także badanie CA 125 wykorzystywane jako narzędzie pierwotnej diagnostyki onkologicznych schorzeń jajnika oraz CA 15.3 stosowane w diagnostyce raka sutka

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content