Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Jest na tyle kameralna, by indywidualnie potraktować każdego Pacjenta. I na tyle rozbudowana, aby Pacjenci mieli realne możliwości wyboru lekarza. Tak można scharakteryzować Podstawową Opiekę Zdrowotną  w Mościckim Centrum Medycznym.

W ramach Poradni POZ, w której chorzy objęci są opieką 17 lekarzy spółka udzieliła w ubiegłym roku ponad 48 200 porad. O zdrowie blisko 1300 małych Pacjentów troszczy się o 3 lekarzy pediatrów. Pacjenci mają możliwość wyboru lekarza POZ. W zależności od swoich preferencji mogą postawić np. na doświadczenie lub na innowacyjne i nowoczesne podejście do terapii. Kompleksowa modernizacja siedziby spółki poprawiła komfort Pacjentów.  W MCM wymieniono posadzki, drzwi i okna, a przestrzeń i rozwiązania komunikacyjne zmodyfikowano tak, aby były przyjazne. Gabinety, korytarze i hole zostały gruntownie wyremontowane. Wymieniono klimatyzację, zainstalowana została nowoczesna winda, powstała też nowa klatka schodowa. W rezultacie warunki, w jakich Pacjenci oczekują na poradę lekarską i realizują poszczególne świadczenia, zdecydowanie się poprawiły. Wyremontowana placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem. Atutem jest także fakt, że do Centrum można stosunkowo łatwo dojechać, także korzystając z komunikacji miejskiej. Za zapisaniem się do POZ w Mościckim Centrum Medycznym przemawia ponadto bogate zaplecze diagnostyczne spółki. Prowadzi ona nowocześnie wyposażone pracownie diagnostyczne, realizujące badania analityczne, ultrasonograficzne, rentgenowskie, mammograficzne, spirometryczne, cytologiczne, audiometryczne, psychologiczne czy wykonujące elektrokardiogram .

Popularnością cieszą się także świadczenia pielęgniarskie w ramach POZ, które obejmują kompleksową opiekę nad Pacjentem i jego rodziną. Dotyczy to m. in. wykonywania iniekcji i zabiegów na podstawie zleceń lekarzy, zarówno w gabinecie pielęgniarki POZ, jak  i w domu Pacjenta. Pielęgniarki realizują także świadczenia diagnostyczne, w tym: pobieranie materiałów do badań na podstawie zlecenia lekarza, w sytuacji gdy z przyczyn medycznych trzeba to zrobić w domu Pacjenta. Prócz pielęgnacji chorych opieka pielęgniarska obejmuje także świadczenia rehabilitacyjne, głównie dla Pacjentów, u których występuje ograniczenie sprawności w wyniku choroby. W Mościckim Centrum w ramach POZ można także korzystać ze świadczeń położnych środowiskowych. Sprawują one kompleksową pielęgnacyjną opiekę na Pacjentkami w okresie ciąży, porodu i połogu. Prowadzą też edukację przedporodową  począwszy od 21. tygodnia ciąży aż do rozwiązania. Więcej informacji pod numerem telefonu 14 688 05 50.  

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content