Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Informujemy, iż w gabinecie zabiegowym Mościckiego Centrum Medycznego sp. z o.o., pomimo pandemii realizowane są różnego rodzaju szczepienia. Oprócz szczepień przeciwko Covid-19, finansowanych z budżetu Państwa, placówka realizuje szczepienia szczepionką P/WZW w cenie 50 zł oraz P/Grypie  w cenie 30 zł.

Szczepienia szczepionką przeciw WZW typu B zalecane są wszystkim dotychczas nieszczepionym osobom, które ze względu na tryb życia, wykonywane zajęcia lub choroby przewlekłe są narażone na zakażenie, w tym osobom przygotowywanym do zabiegu operacyjnego, a także nieszczepionym dotychczas dzieciom, młodzieży i dorosłym (szczególnie w starszym wieku).

W Polsce szczepienia przeciw WZW typu B są obowiązkowe i  bezpłatne u:

  • dzieci i młodzieży do 19 roku życia,
  • osób szczególnie narażonych na zachorowanie, czyli studentów uczelni medycznych, pracowników ochrony zdrowia, pracowników służb weterynaryjnych.

Szczepionkę przeciw WZW typu B podaje się w trzech dawkach. Drugą przyjmuje się po miesiącu od początku cyklu, trzecią zaś po sześciu miesiącach. Skuteczność tej szczepionki jest bardzo wysoka, a ochrona po przebyciu całego cyklu szczepienia utrzymuje się do końca życia.

Szczepionki przeciwko grypie zmniejszają ryzyko zachorowania i zapobiegają rozwojowi groźnych powikłań. Szczepienie powinno odbywać się każdego roku, od wczesnej jesieni do wiosny.

Szczepionki podaje się domięśniowo według następującego schematu:

  • dzieci w wieku 6 miesięcy –  8 lat – 1 lub 2 dawki (po 0,5 ml każda),
  • dzieci od 9 r.ż. i dorośli – 1 dawka (po 0,5 ml).

Aby zaszczepić się P/WZW oraz P/Grypie, należy zgłosić się do lekarza POZ. Lekarz przeprowadza kwalifikację i jeżeli nie ma przeciwwskazań, kwalifikuje pacjenta do podania szczepionki.

Mając na uwadze obecną sytuację związaną z epidemią koronawirusa SARS–CoV-2 szczepienia realizowane są przy zachowaniu podwyższonych środków bezpieczeństwa, których celem jest zapewnienie możliwie jak najwyższej ochrony pacjentów przed zagrożeniem epidemiologicznym.

Szczepienia wykonywane są od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 w gabinecie zabiegowym Mościckiego Centrum Medycznego sp. z o.o. przy ul. Kwiatkowskiego 15, 33-101 Tarnów. Więcej informacji można uzyskać w gabinecie zabiegowym pod nr tel.  146 88 05 52.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content