Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Jeśli znalazłaś się w nowej sytuacji, jesteś w ciąży i rozpoznano u ciebie cukrzycę ciążową pamiętaj o wizycie w Poradni Diabetologicznej.

W Mościckim Centrum Medycznym sp. z o.o. realizowane są świadczenia w ramach poradni diabetologicznej, w której kobiety w ciąży mogą uzyskać niezbędną pomoc. Kobiety w ciąży w MCM mogą liczyć na opiekę lekarza  diabetologa lek. med. Irena Knapik, a od 01 marca również lek. med. Monika Kulik, dietetyka oraz edukatora diabetologicznego. Świadczenia dla kobiet w ciąży są realizowane poza kolejnością, zgodnie z art. 47c ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych z późn. zm.

            Cukrzyca ciążowa rozwija się na ogół między 24 a 28 tygodniem ciąży. W tym czasie lekarz ginekolog zleca wykonanie badania mające na celu wykrycie tej choroby (doustny test tolerancji glukozy). Jeśli jesteś ciężarną z grupy ryzyka, wspomniane badania powinnaś przeprowadzić na początku ciąży.

Należy pamiętać, że odpowiednio leczona cukrzyca ciążowa nie jest groźna ani dla mamy, ani dla dziecka. Dlatego też po rozpoznaniu cukrzycy ciążowej powinnaś pozostać pod ścisłą opieka zespołu diabetologiczno-położniczego.

            Jednocześnie informujemy, iż w związku z epidemią koronawirusa SARS–CoV-2 wszystkie świadczenia realizowane są przy zachowaniu podwyższonych środków bezpieczeństwa, których celem jest zapewnienie możliwie jak najwyższej ochrony pacjentów przed zagrożeniem epidemiologicznym.  

Więcej informacji dotyczących Poradni Diabetologicznej można uzyskać osobiście w rejestracji Mościckiego Centrum Medycznego sp. z o.o. ul. E. Kwiatkowskiego 15, 33-101 Tarnów lub telefonicznie 14 68 80 551 lub 14 68 80 550.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content