Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Dzięki nowej funkcjonalność IKP, formularzem online prześlemy informacje bezpośrednio do inspekcji sanitarnej. Zgłoszenie kwarantanny online jest alternatywą dla połączeń telefonicznych. Teraz pacjent, zamiast dzwonić do sanepidu, może wypełnić i wysłać online formularz, który zawiera wywiad epidemiologiczny. W ten sposób poinformuje sanepid, kiedy i w jakich okolicznościach miał kontakt z kimś zakażonym koronawirusem SARS-CoV-2.

Na Internetowe Konto Pacjenta (IKP) należy się logować poprzez stronę pacjent.gov.pl. Każdy, po zalogowaniu, zobaczy po prawej stronie obok powitania napis „Kwarantanna – zgłoszenie online” wraz z czerwoną ikonką przedstawiającą koronawirusa. Wystarczy kliknąć na napis „Kwarantanna – zgłoszenie online”, by znaleźć się na stronie formularza i wypełnić wywiad epidemiologiczny. Po wysłaniu zgłoszenia należy czekać na kontakt ze strony sanepidu.

W formularzu zgłoszenia kwarantanny należy zaznaczyć, czy:

  • mamy pozytywny wynik testu na koronawirusa (test PCR w kierunku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2),
  • mieliśmy bliski kontakt z osobą zakażoną,
  • jako rodzic lub opiekun mamy upoważnienie do wykonywania czynności za pośrednictwem Internetowego Konta Pacjenta w imieniu swojego dziecka lub osoby, która nie umie się samodzielnie zarejestrować, a powinna się zgłosić do sanepidu.

Przykładowy widok nowej funkcjonalności po zalogowaniu na Internetowe Konto Pacjenta (IKP).

Powiększ obraz: Zrzut ekranu IKP z zaznaczoną pozycją Kwarantanna - zgłoszenie online i napisem Miałeś/aś kontakt z osobą zakażoną COVID-19. Poniżej logo MZ i CeZ

Inaczej nowa funkcjonalność wygląda na koncie osób z pozytywnym wynikiem testu w kierunku SARS-CoV-2. Osoby takie wraz z alertem o nałożeniu na nie izolacji domowej zobaczą na swoim Internetowym Koncie Pacjenta wyraźny komunikat z prośbą, by wypełnić formularz kontaktowy, w celu zgłoszenia do sanepidu osób, z którymi miały kontakt (komunikat w brzmieniu: „Poinformuj sanepid o osobach, z którymi miałeś bliski kontakt – wypełnij formularz.”).

Powiększ obraz: Zrzut ekranu IKP z informacją o nałożeniu izolacji domowej i napisem Skontaktuj się online z sanepidem, jeśli jesteś zarażony koronawirusem (masz pozytywny wynik testu), miałeś bezpośredni kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Poniżej instrukcja logowania do IKP i logo MZ oraz CeZ

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content