Po ponad dwumiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. ponownie rozpoczęło realizację programów profilaktycznych w ramach:

„Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”
„Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy”
„Profilaktyki Chorób Układu Krążenia” 

„Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi”

 adresowany jest do kobiet w wieku 50-69 lat, które:

  • nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy
  • otrzymały w ramach realizacji programu profilaktyki raka piersi w roku poprzedzającym pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego po upływie 12 miesięcy z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka:
  • rak piersi wśród członków rodziny (u matki, siostry lub córki) lub
  • mutacje w obrębie genów BRCA 1 lub BRCA 2

Rejestracja na bezpłatne badania mammograficzne pod numerem telefonu 146 88 05 63/ 882-663-380.

„Populacyjny Program Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy”

przeznaczony jest dla Kobiet w wieku 25-59 lat, które w ciągu ostatnich 3 lat nie wykonywały badania cytologicznego. Badanie jest bezpłatne i nie wymaga skierowania. Mościckie Centrum Medycznym realizuje:

  • Etap podstawowypolega na pobraniu materiału do przesiewowego badania cytologicznego. Świadczenie to jest udzielane przez lekarza lub położną posiadająca uprawnienia do pobrania rozmazów cytologicznych w poradni ginekologiczno-położniczej w ramach zawartej umowy z NFZ. Materiał jest następnie przesyłany do pracowni cytologii w celu dokonania oceny.
  • Etap diagnostycznypolega na ocenie mikroskopowej materiału cytologicznego w pracowni cytologii. Po zbadaniu preparatu wynik jest przekazywany do poradni.

Rejestracja na bezpłatne badania cytologiczne pod numerem telefonu 146 88 05 10/
538-352-975.

Program „Profilaktyki Chorób Układu Krążenia” zwany

CHUK jest skierowany do osób będących w wieku 35, 40, 45, 50 i 55 lat w danym roku kalendarzowym, u których dotychczas nie została rozpoznana choroba układu krążenia. Świadczenia w ramach programu udzielane są bez skierowania, przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, do którego ubezpieczony jest zadeklarowany. Będąc na wizycie w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej zapytaj Lekarza o program „Profilaktyki Chorób Układu Krążenia”.
 

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania

Skip to content