Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. rozpoczęło realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego pn. „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej,” który w całości finansowany jest z budżetu Miasta Tarnowa. Celem projektu jest dostarczenie profesjonalnej wiedzy oraz pomoc rodzicom
w kształtowaniu odpowiednich nawyków higienicznych i żywieniowych u dzieci.

Wiek przedszkolny to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę. Zadanie pn „Prowadzenie edukacji i kształtowanie zachowań prozdrowotnych u dzieci i rodziców w zakresie zdrowia jamy ustnej” angażuje dzieci w zajęcia, podczas których zdobywają niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz prawidłowych zachowań żywieniowych.

Ponieważ edukacja zdrowotna jest procesem długotrwałym, to do akcji włączeni zostali również rodzice. To rodzice, przyczyniają się do kształtowania nawyków higienicznych, żywieniowych oraz postaw prozdrowotnych dzieci. Regularne wizyty kontrolne od najmłodszych lat, pozwalają nawiązać dobry kontakt z lekarzem i wyrabiają pozytywny stosunek do leczenia.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content