Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Mościckie Centrum Medyczne, podobnie jak i Kol-Med oraz Przychodnia nr IV, 1 października przestaną świadczyć całodobową opiekę medyczną. Tą, w mieście można będzie uzyskać teraz  tylko w dwóch tarnowskich szpitalach. To efekt decyzji Sejmu, który w marcu br. przyjął ustawę o zmianach w świadczeniu opieki zdrowotnej.

Rozmawiałem w tej sprawie z parlamentarzystami, w Narodowym Funduszu Zdrowia, wykorzystałem wszystkie dostępne możliwości, ale nie było szans na zachowanie opieki całodobowej w naszej przychodni. Nie pomogły również monity władz miejskich – mówi Jan Musiał, prezes MCM. – Rozumiem rozgoryczenie mieszkańców, przede wszystkim Mościc, skąd do szpitali jest daleko, ale to decyzja, na którą nie mamy żadnego wpływu.

Dobra wiadomość jest taka, że Mościckie Centrum Medyczne świadczyć będzie nadal całodobową opiekę stomatologiczną w ramach kontraktu z NFZ. Jako jedyna placówka w całej Małopolsce.

 

Dane o opiece całodobowej:

  • W MCM w 2016 roku udzielono ponad 11 tysięcy świadczeń mieszkańcom Tarnowa, 900 mieszkańcom Radłowa i 1.300 mieszkańcom Wierzchosławic.
  • W ciągu pierwszych 5 miesięcy br. MCM udzielił 6.000 świadczeń.
  • Całodobowa opieka medyczna świadczona jest w przypadkach nagłego zachorowania, bądź pogorszenia stanu zdrowia w dni powszednie od godziny 18.00, a w soboty, niedziele i święta przez całą dobę.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content