Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Ze względu na zagrożenia, które niesie rozwijająca się cywilizacja rośnie znaczenie edukacji zdrowotnej. Coraz więcej osób – w wyniku złych nawyków – ma problemy chorobowe. Najlepszą inwestycją w siebie jest edukacja. Dlatego Mościckie Centrum Medyczne od maja rozpoczyna cykl edukacyjnych porad zdrowotnych „Z dziennika profilaktyka”, które będą bezpłatnie dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Największy wpływ na utrzymanie zdrowia ma styl życia, czyli sposób odżywiania się, aktywność fizyczna i umiejętności radzenia sobie ze stresem. Prawidłowe żywienie zapobiega nadwadze, a tym samym nadmiernemu obciążeniu układu mięśniowo-szkieletowego i wielu chorobom np. osteoporozie, nadciśnieniu, cukrzycy czy niektórym nowotworom. Zwiększa też odporność na stres. Kluczową rolę w profilaktyce większości chorób cywilizacyjnych może odgrywać dieta. Prawidłowo zbilansowana pokrywa zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze. Ma też znaczenie dla utrzymania odpowiedniej kondycji organizmu, prewencji, a także dla łagodzenia dolegliwości i objawów, związanych z chorobami cywilizacyjnymi.

Spotkania organizowane przez Mościckie Centrum Medyczne będą się odbywały w siedzibie spółki przy ulicy Kwiatkowskiego 15 w ostatnie czwartki miesiąca, w godzinach od 16:00 do 18:00. Pogadanki edukacyjne w sali konferencyjnej na pierwszym piętrze prowadzić będzie zespół składający się z: położnej Grażyny Jakubowskiej, pielęgniarki Katarzyny Srebro oraz z  dietetyczek spółki Małgorzaty Zyder i Aleksandry Padło. 25 maja tematem będzie żywienie i suplementacja kobiet ciężarnych, a 29 czerwca można się będzie dowiedzieć więcej na temat związków diety z chorobami tarczycy. 27 lipca zaplanowano spotkanie poświęcone żywieniu i suplementacji karmiących mam. Natomiast 31 sierpnia na zakończenie wakacji omówione zostaną zasady żywienia dzieci. Podczas zajęć grupowych uczestnicy będą mogli zadawać pytania, doradzić się i wymienić doświadczeniami. Tematy kolejnych spotkań podawane będą na bieżąco.

Dodajmy, że wyniki badań naukowych wskazują, iż jedna czwarta chorób cywilizacyjnych jest związana z nieprawidłowym modelem żywieniowym. Prócz siedzącego trybu życia, niskiej aktywności fizycznej czy stosowania diety bogatej w wysoko przetworzone tłuszcze i cukry, dokuczają nam także towarzyszące im rosnące napięcie nerwowe i sytuacje stresowe. Dlatego w zachowaniu dobrego zdrowia tak istotna jest profilaktyka, której podporządkowane będą spotkania edukacyjne. Udział w nich ma rozbudzać potrzebę dbania o własne zdrowie i poczucia odpowiedzialności za zdrowie najbliższych oraz uczyć zachowań prozdrowotnych.

CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania
Polityka Prywatności

Skip to content