Open/Close Menu Zdrowie to podstawa !

Mościckie Centrum Medyczne sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, od  1 lipca 2018r. realizuje projekt pn. „Pomocna dłoń” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej  w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na lata 2014-2020.

Głównym celem projektu jest organizowanie opieki nad osobami niesamodzielnymi jak najdłużej w miejscu zamieszkania w otoczeniu rodziny przez funkcjonowanie w latach 2018-2023 ośrodka oferującego kompleksowe wsparcie dla  opiekunów i osób niesamodzielnych mieszkających na terenie subregionu tarnowskiego.

W ramach projektu realizujemy:

  • Pobyt osoby niesamodzielnej przez 2 tygodnie w Ośrodku Zastępczym, zlokalizowanym w Mościckim Centrum Medycznym na drugim piętrze. Ośrodek udziela w tym okresie całodobowych, czasowych świadczeń zdrowotnych dla osób niesamodzielnych w przypadku braku możliwości sprawowania opieki przez jej opiekuna nieformalnego lub potrzeby odpoczynku opiekuna.
  • Całodobowe konsultację w formie całodobowej infolinii (nr tel. Infolinii – 14 688 05 99), podczas których pielęgniarki odpowiadają na pytania opiekunów osób niesamodzielnych oraz udzielają indywidualnych porad.
  • Wizyty domowe świadczone przez  pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej tzw. środowiskową, która udziela opiekunowi i/lub osobie niesamodzielnej,         w miejscu zamieszkania świadczeń zdrowotnych tj.: świadczenie pielęgnacyjne, usprawniające i lecznicze.

Wszelkie szczegółowe informację nt. projektu „Pomocna dłoń” można uzyskać:

  • w Sekretariacie ZOL-u II Piętro,
  • telefonicznie pod numerem 14 68 80 523,
  • elektronicznie pomocnadlon@mcm.net.pl.
CategoryAktualności

2016 © Mościckie Centrum Medyczne Sp. z o.o.
Realizacja: Daniel Kania

Skip to content